A játék nem csak a szórakozásról szól
Noha végigkíséri egész életünket, és azt gondolnánk, hogy leginkább szórakoztatás céljából űzzük, a játék sokkal többről szól, mint hogy elüssük valami izgalmas vagy mókás tevékenységgel az időt.
Amellett, hogy örömforrás, a játék egyben tanulás is, kiváló és semmivel sem pótolható eszköze a világ megismerésének, a fizikai, szellemi és társas funkcióink fejlesztésének. Így van ez pár hónapos korunktól kezdve életünk végéig – a tárgya változik, de a lényege mindig ugyanaz marad: kísérletezünk és felfedezünk, ezáltal különféle képességekre és ismeretekre teszünk szert.
Fejlesztő játékok gyerekeknek
A játék nemcsak a személyiségünket, hanem fizikai képességeinket és elménket is eredményesen fejleszti. Nem csoda tehát, hogy napjainkban egyre népszerűbbek a kisgyermekeknek szánt fejlesztő játékok. Tulajdonképpen minden játék fejleszt – az izomzattól kezdve az idegrendszeren át a személyiségjegyek formálásáig –, de vannak típusok, amelyen egy-egy adott területre koncentrálnak.
Fűzős játékok, a kicsik egyik kedvence
A méltán népszerű fűzős játékok páratlan eszközei egyrészt a kreativitás kiélésének, másrészt a finommotorika és a szem-kéz koordináció fejlesztésének, valamint a koncentráció és figyelemmegtartás elmélyítésének.
Utóbbiak különösen fontos képességek, kiváltképp az óvodás korú és iskolába készülő gyermekek számára, hiszen nekik már stabilan kell fogniuk a ceruzát, és alapvető elvárás tőlük, hogy viszonylag hosszabb időn át legyenek képesek összpontosítani egy adott feladatra.
Éppen ezért minden felelősségteljes szülő gondoskodik arról, hogy olyan játékok is elérhetők legyenek a kicsik számára, amelyek alaposan igénybe veszik az ujjaikat. A gyurmázás, ujjal való festés, csipeszelés mellett tökéletes megoldást jelentenek erre a fűzős játékok, amelyek számtalan változatban elérhetők.
Legyen az gyöngyös, fagolyós vagy fűzőzsinóros változat, ha ilyen játékokat adunk a gyermekünk kezébe, azzal kicsi, de annál fontosabb lépést tettünk a megfelelő fejlődés irányában.